kancelaria prawna

Czy warto wynająć kancelarię adwokacką?

Kiedy ktoś potrzebuje stawić się w sądzie w jakiejś sprawie, to niezależnie od tego, w jakim charakterze ma się stawić, zastanawia się na pewno jakiego zatrudnić adwokata oraz czy jest mu w ogóle potrzebny. Za chwilę postaramy się odpowiedzieć sobie na pytanie nie tyle „czy?” ile, dlaczego potrzebujemy adwokata oraz czy lepiej jest wybrać prawnika indywidualnego, czy kancelarię adwokacką.

Dlaczego warto mieć adwokata?

Temat tego, czy kancelaria adwokacka jest lepsza od adwokata, który samodzielnie prowadzi działalność, zostawimy sobie na później. Teraz powiemy sobie o tym, dlaczego potrzebujemy adwokata. W pierwszej kolejności musimy powiedzieć sobie o tym, że w naszym kraju co do zasady, nikomu nie przysługuje tak zwany adwokat z urzędu. W naszym kraju, jeśli nie wynajmiemy prawnika, to musimy reprezentować się samodzielnie. Niestety jest to trudne i nawet pisanie podań i pism sądowych, może przerosnąć nasze możliwości.

Co jest lepsze? Kancelaria adwokacka, czy samodzielny prawnik?

Temat tego, czy lepsza jest kancelaria adwokacka JDP-Law, czy samodzielnie działający prawnik jest dość szeroki. Warto jednak wspomnieć, że każdy prawnik jest biegły w jednym, dwóch maksymalnie w trzech różnych zagadnieniach prawnych, a w kancelarii adwokackiej pracuje na tyle wielu adwokatów, że tworzą zespół, który może prowadzić na przykład: Prawo transakcji M&A i prawo spółek Prawo Nieruchomości Umowy (Commercial) Prawo karne Prawo pracy Ochrona danych osobowych Podatki Prawo rodzinne Postępowanie arbitrażowe

Recent Posts